VITAMIN C RADIANT / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц – 7 x 2 МЛ.

990,00 ден

  • ПРОТИВ ФЛЕКИ
  • ТОНИРАЊЕ
  • ВИТАМИН Ц
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина збогатени со Витамин Ц, екстракт од Манго, Млечна киселина и терапевтски екстракти од Сладунец и Ориз.

Елиминира дамки, го изедначува и осветлува тенот.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Го изедначува и осветлува тенот
  • Елиминира и осветлува темни дамки

НАЈДОБРО ЗА: Кожа со дамки и нееднаков тен.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.

СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, ASCORBYL GLUCOSIDE, SODIUM HYALURONATE, MANGIFERA INDICA FRUIT EXTRACT*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, ORYZA SATIVA EXTRACT, LACTIC ACID, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Дополнителни информации

Количина

7*2мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “VITAMIN C RADIANT / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц – 7 x 2 МЛ.”