SKIN SOLUTIONS / ТОНИК СО САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА ПРОТИВ АКНИ – 200 МЛ.

785,00 ден

  • ПРОЧИСТУВАЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ВОДА ОД РОЗА
  • АХА/БХА КИСЕЛИНИ
  • ЕКСТРАКТ ОД РИБИЗЛА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Поставете го тонот на вашата рутина за нега на кожа! Овој тонер спречува запушување на порите и го балансира лачењето на себум (ВНА). АНА ги отстранува мртвите клетки, истовремено чистејќи и намалувајќи ја видливоста на порите. Екстрактот од рибизла ја зајакнува бариерата на кожата и нејзината хидратација.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице со вата, или прсти. Проследете со кремата за хидратација од MOSSA што ја преферирате. За секојдневна употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, GLYCERIN, RIBES NIGRUM (BLACK CURRANT) FRUIT EXTRACT, BETAINE, SODIUM PCA, HYDROLYSED GLYCOSAMINOGLYCANS, PROPANEDIOL, SALICYLIC ACID, AROMA, RHAMNOSE, GLUCOSE, GLUCURONIC ACID.

Дополнителни информации

Количина

200мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SKIN SOLUTIONS / ТОНИК СО САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА ПРОТИВ АКНИ – 200 МЛ.”