ANTI-OX BLUEBERRY / ПЕНЛИВА КРЕМА ЧИСТАЧ ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

465,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • ОМЕКНУВАЊЕ
  • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • АЛАНТОИН

Нема на залиха

Спореди

Опис

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

– Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

– Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

– Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата

Oваа пелива крема нежно ја отстранува вашата шминка и длабински ја хидрира и храни кожата. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Борoвницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Хиалуронската киселина е моќен навлажнувач. Алантоинот ја храни кожата и ја заштитува од надворешните штетни влијанија.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на влажна кожа се до појава на пена, избегнувајќи го околуочниот предел. Исплакнете со топла вода.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, GLYCERIN, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT WATERʰ , VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACTʷʰ , RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , ALLANTOIN, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Дополнителни информации

Количина

100мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “ANTI-OX BLUEBERRY / ПЕНЛИВА КРЕМА ЧИСТАЧ ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.”