OBLEPIKHA C-BERRICA / ХИДРАТАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц – 30 МЛ.

400,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ХРАНЕЊЕ
  • ВИТАМИН Ц
  • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН
  • ВИТАМИН А

Нема на залиха

Спореди

Опис

Овој серум ефективно ја смирува и хидрира вашата кожа, оставајќи ја длабински хидрирана во текот на целиот ден. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витамините А и Е помагаат да се минимизираат занците на предвремено стареење и да се подобри сјајот на кожата. Хидролизираниот оризов протеин ја зголемува способноста на кожата да задржува влажност; ја подобрува флексибилноста и цврстината. Полисахаридите се одговорни за природната способност на кожата да хидрира и задржи вода.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, PANTHENOL, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, SACCHARIDE ISOMERATE, OXALIS TRIANGULARIS EXTRACT*, THYMUS VULGARIS EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, HYDROLYZED RICE PROTEIN, RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM CITRATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 16255, CI 15985, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Дополнителни информации

Количина

30мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “OBLEPIKHA C-BERRICA / ХИДРАТАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц – 30 МЛ.”