GLOW COCKTAIL / СЕРУМ ПРОТИВ ПИГМЕНТАЦИИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 30 МЛ.

745,00 ден

  • ТОНИРАЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ЕКСТРАКТ ОД ДУЊА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Сочен тим на бобинки кој носи инстантно измазнување и светлина. Формулиран со дива капина и дуња, кои се полни со витамин Ц, овој серум за против пигментации нуди посветол и помазен тен. Лесната формула инстантно ја подобрува текстурата на кожата и ја намалува појавата на пигментирани дамки предизвикани од стареење, изложеност на сонце и околински стресови. Серумот ја илуминира вашата кожа, оставајќи ја светла, мазна и свиленкаста.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро и навечер на чисто лице и врат. За најдобри резултати, проследете со Glow Cocktail Brightening Hydro Mask.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, ISOAMYL LAURATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SODIUM PCA, AROMA, SODIUM LEVULINATE, CELLULOSE, MICA ( CI 77019 ), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM ANISATE, XANTHAN GUM, LACTIC ACID, PYRUS CYDONIA (QUINCE) FRUIT EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) OIL EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, LIMONENE, CITRAL.

Дополнителни информации

Количина

30мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “GLOW COCKTAIL / СЕРУМ ПРОТИВ ПИГМЕНТАЦИИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 30 МЛ.”