MON LAIT D’ANESSE / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ОД МАГАРЕШКО МЛЕКО – 50 МЛ.

765,00 ден

 • ХИДРАТАЦИЈА
 • ЗАШТИТА
 • МАГАРЕШКО МЛЕКО
 • МАСЛИНОВО МАСЛО
 • ПРАВ ОД АЛОЕ ВЕРА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Оваа свиленкаста крема ја хидрира кожата и и помага да се бори со предвременото стареење. Нејзината нежна и лесна текстура ја обвива кожата во вкусно-миризлив вел. Хидрирана и заштитена, таа повторно се снабдува со еластицитет и мекост.

Формулирана со*:

 • Омекнувачко, заштитно и регенерирачко органско магарешко млеко
 • Хидратантно и ревитализирачко органско масло од кајсија

*Познати по своите својства

 

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО

 • Ја храни и заштитува кожата
 • 99% од природно потекло
 • 0% парабени, силикони, вештачки мириси

 

СЕНЗОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Свиленкаста текстура која се растопува на кожата и ја обвива оставајќи вкусно лесен и млечен мирис.

 

 

ДОКАЖАНА ЕФEКТИВНОСТ

 • Кожата е хидрирана 96%
 • Кожата е мека 87%
 • Производот обезбедува чувство на удобност 87%

% на задоволство – 23 испитаници – 21 дневна употреба

 

ЕТИКА

SO’BiO étic® особено се грижи при селекцијата на магарешкото млеко. Тоа доаѓа од традиционална магарешка фарма која е лоцирана неколку километри од нашето место на производство близу La Rochelle.

Собирањето млеко за козметички цели не ги лишува магарињата од нивното мајчино млеко.

 

МАГАРЕШКО МЛЕКО

Свежо собраното млеко од магаре е богато со есенцијални нутриени и минерали. Содржи витамини и масни киселини. особено е нежно и адаптибилно на сензитивна кожа. Компонентите од магарешкото млеко помагаат да се смири** и регенерира кожата, истовремено упсорувајќи го процесот на стареење и одржувајќи ја свиленкастата мекост.

 

**ин виво тест

99% состојки од природно потекло

 

23% состојки од органско земјоделство

1% состојки кои обезбедуваат зачувување на производот

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја кремата наутро и навечер на чисто лице и врат.

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA/WATER/EAU, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER*, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, ALCOHOL**, DONKEY MILK*, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER)*, GLYCERYL STEARATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CETEARYL GLUCOSIDE, HYDROGENATED OLIVE OIL MYRISTYL ESTERS, LAUROYL LYSINE, OLUS/VEGETABLE OIL/HUILE VEGETALE, BENTONITE, SODIUM LEVULINATE, BENZYL ALCOHOL, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, SQUALANE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, PHYTIC ACID, CANDELILLA CERA /EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX/CIRE DE CANDELILLA, SODIUM HYDROXIDE, LACTIC ACID, LINALOOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, TOCOPHEROL

*состојки од органско земјоделство

**направено од органски состојки

Дополнителни информации

Количина

50мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “MON LAIT D’ANESSE / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ОД МАГАРЕШКО МЛЕКО – 50 МЛ.”