ANTI-OX BLUEBERRY / ХИДРАТАНТЕН СПРЕЈ ТОНИК ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

505,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ЧИСТЕЊЕ
  • ХИДРОЛАТ ОД БОРОВНИЦА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ПАНТЕНОЛ

Нема на залиха

Спореди

Опис

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

– Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

– Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

– Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата

Овој хидратантен спреј-тоник совршено ја хидрира кожата и остава чувство на свежина и природен сјај. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Борoвницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Хиалуронската киселина е моќен навлажнувач кој спречува појава на брчки. Витаминот Б5 е вистинскиот супер херој помеѓу Б витамините. Совршено ја тонира и измазнува текстурата на кожата.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Прснете директно на лицето и вратот, или нанесете со вата.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, PANTHENOL, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT WATERʰ , VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACTʷʰ , RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , SODIUM HYALURONATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 28440.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Дополнителни информации

Количина

100мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “ANTI-OX BLUEBERRY / ХИДРАТАНТЕН СПРЕЈ ТОНИК ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.”