CALMING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА – 50 МЛ.

370,00 ден

  • Главни активни состојки – Вода од ајдучка трева
  • Амбалажа – Тврда пластика
  • Линија на производи – Calming
  • Тип на производ – Крема за лице
  • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Смирување (Soothing/Calming)
  • Сертификати – Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
  • Дополнителни активни состојки – Масло од лаванда , Коњска детелина , Масло од нане , Вода од камилица , Корен од жолт локван
  • Земја на потекло – Естонија

Нема на залиха

Спореди

Опис

Смирувачка крема за лице, која го содржи етеричното органско масло N54 од Др. Конопка. Збогатена со витамини и минерали, кои ја хранат кожата и ѝ даваат мазен и кадифен изглед. Комбинирано со органска ајдучка трева, го спречува сушењето и појавувањето на иритации на кожата и го задржува прекрасниот блесок.

 

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, ACHILLEA MILLEFOLIUM FLOWER WATER*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Количина

50мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “CALMING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА – 50 МЛ.”