ANTI-OX BLUEBERRY / АНТИОКСИДАНТНА ДНЕВНА КРЕМА СО SPF20 –50 МЛ.

585,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ОМЕКНУВАЊЕ
  • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • НИАЦИНАМИД

Нема на залиха

Спореди

Опис

Новата линија на Natura Siberica базирана на дива боровница.

Збогатена со моќни сибирски билки, кои:

Преживуваат во непогодната сибирска клима и како резултат, тие поседуваат ретки квалитети

– Познати по природната, магична нега на кожата и зачувувачките својства

– Помага да се обнови кожата, да се отстранат иритации и воспаленија, длабински хидрира и ја омекнува кожата

Оваа расонувачка крема е дизајнирана особено за жители на големи градови. Длабински ја хидрира вашата кожа, оставајќи ја еластична и сјајна и минимизирајќи го стресот предизвикан од надворешните влијанија.

SPF20 ја заштитува вашата кожа од UVA/UVB зраци. Идеално за секојдневна употреба. Дивата боровница која расте во непогодните услови во Таига, содржи голема количина на вредни антиоксидантни антоцианини. Борoвницата е исто така богата со бета-каротен и Б витамини кои додаваат сјај, оставајќи ја кожата хидрирана и мазна. Хиалуронската киселина е моќен навлажнувач кој спречува појава на брчки. Ниацинамидот го изедначува тенот на кожата, оставајќи ја сјајна низ целиот ден.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина наутро, на сува и чиста кожа.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ , RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACTʷʰ , RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT*, NIACINAMIDE, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 28440, CI 16035.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Дополнителни информации

Количина

50мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “ANTI-OX BLUEBERRY / АНТИОКСИДАНТНА ДНЕВНА КРЕМА СО SPF20 –50 МЛ.”