MON LAIT D’ANESSE / НЕЖЕН ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА ОД МАГАРЕШКО МЛЕКО – 200 МЛ.

545,00 ден

 • ХРАНЕЊЕ
 • ОБНОВА
 • МАГАРЕШКО МЛЕКО
 • ЦВЕТНА ВОДА ОД КАМИЛИЦА
 • ЕКСТРАКТ ОД ШЕА ПУТЕР

Нема на залиха

Спореди

Опис

Ова млеко нежно ги отстранува нечистотиите и остатоците од шминка. Неговата лесна и не-мрсна текстура ја остава кожата чиста, мека и хидрирана.

Формулирано со*:

 • омекнувачко и регенерирачко органско магарешко млеко
 • смирувачка органска цветна вода од камилица

*Познати по своите својства

 

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО

 • Лице, очи, усни
 • Органско магарешко млеко, цветна вода од камилица
 • 99% од природно потеклo
 • 0% парабени, силикони, вештачки мириси

СЕНЗОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Негувајте се со течната конзистенција и млечениот мирис кој се растопуваат на вашата кожа.

ДОКАЖАНА ЕФЕКТИВНОСТ

Клинички докажана ефективност:

 • Производот нежно отстранува шминка 95%
 • Кожата е совршено исчистена 86.50%
 • Кожата е мека 97%

% на задоволство – 37 испитаници – 28 дневна употреба

EТИКА

SO’BiO étic® особено се грижи при селекцијата на магарешкото млеко. Тоа доаѓа од традиционална магарешка фарма која е лоцирана неколку километри од нашето место на производство близу La Rochelle.

Собирањето млеко за козметички цели не ги лишува магарињата од нивното мајчино млеко.

 

МАГАРЕШКО МЛЕКО

Свежо собраното млеко од магаре е богато со есенцијални нутриени и минерали. Содржи витамини и масни киселини. особено е нежно и адаптибилно на сензитивна кожа. Компонентите од магарешкото млеко помагаат да се смири** и регенерира кожата, истовремено упсорувајќи го процесот на стареење и одржувајќи ја свиленкастата мекост.

**ин виво тест

99% состојки од природно потекло

 

21% состојки од органско земјоделство

 

 

1% состојки кои обезбедуваат зачувување на производот

25% од материјалите употребени за амбалажата се рециклирани

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го млекото наутро и навечер на целото лице, очи и усни.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA /WATER/EAU, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER*, GLYCERIN, OLUS OIL/VEGETABLE OIL/HUILE VEGETALE, DONKEY MILK*, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-2-DIPOLYHYDROXYSTEARATE, SODIUM LEVULINATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM BENZOATE, DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERYL OLEATE, LACTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, LINALOOL

*состојки од органско земјоделство

Дополнителни информации

Количина

200мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “MON LAIT D’ANESSE / НЕЖЕН ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА ОД МАГАРЕШКО МЛЕКО – 200 МЛ.”