ACTIVES / СЕРУМ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 1,3 % – 30 МЛ.

710,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ТРИ ТИПА НА ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ГЛИЦЕРИН
  • БЕНЗОЕВА КИСЕЛИНА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Биокозметички ефект: Хиалуронската киселина има способност да ги врзува водните молекули, формирајќи хидрокомплекс што спречува компресија на клетките и ткивата. Како компонента на меѓуклеточната матрица, хиалуронската киселина создава оптимални услови за нормална хомеостаза на ткивата. Има имуномодулаторно дејство, зголемувајќи ја заштитната способност на клетките да ослободат радикални ефекти. Учествува во синтезата на колаген и еластин, обезбедува регенерација на ткивата, спречува формирање на белези. Овозможува обновување на физиолошките функции на кожата во стареење.

 

Индикации (наменето за): Секојдневна нега на сува, дехидрирана и кожа во стареење.

Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

Пропратни ефекти: Нема, бидејќи хиалуронската киселина е природна супстанца која ја произведуваат човечките клетки. Овој серум се препорачува да се користи на било која возраст, без никаков ризик по здравјето.

 

% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Овој козметички производ е наменет за самостојна секојдневна употреба. Нанесете на целото лице, или неговите одделни делови, како и на пределот околу очите. Распределете до целосно впивање.

Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, BENZOIC ACID.

Дополнителни информации

Количина

30мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “ACTIVES / СЕРУМ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 1,3 % – 30 МЛ.”