YOUTH DEFENCE / АНТИОКСИДАНТЕН ТОНИК ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 200 МЛ.

640,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ВОДА ОД РОЗА
  • ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД БОРОВНИЦА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Двојно зголемете ја енергијата на вашата кожа и нејзиниот сјај, со овој тоник полн со антиоксиданти. Антиоксидантите од боровница помагаат да се заштити кожата од штетата што ја предизвикуваат слободните радикали, додека витамините од дива капина делуваат на обновата на младешкиот сјај.

ТИП НА КОЖА:Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице со вата, или прсти. Проследете со кремата од MOSSA која ја преферирате. За секојдневна употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, GLYCERIN, BETAINE, SODIUM PCA, BENZYL ALCOHOL, XYLITYL, GLUCOSIDE, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, ANHYDROXYLITOL, SODIUM BENZOATE, XYLITOL, AROMA, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID.

Дополнителни информации

Количина

200мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “YOUTH DEFENCE / АНТИОКСИДАНТЕН ТОНИК ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 200 МЛ.”