On Sale!

SUPER LUSTROUS™ МАТ КАРМИН (CANDY ADDICT)

680,00 ден

Mат кармин со лесна формула што не се суши. Се чувствува кадифено мазно на вашите усни и дава целосна, живописна боја на усните.

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Добивате целосно богат мат кармин, без никакви досадни развлекувања, сушења или тешки чувства; наместо тоа, мат бојата на усните е светла и кремаста
  • Формула која е исполнета со луксузна ботаничка мешавина од агава, масло од моринга и путер од купуаку за моментално измазнување и хидратација
  • Елегантен изглед на пакувањето

КАКО СЕ КОРИСТИ?

Само еден замав со бојата, и подготвени сте!
Ако вашите усни не се во најдобра форма (сувост, лупење, итн.), направете како шминкер и дајте им нежен пилинг со мелем за усни.
Сакате супердефинирани усни? Пред да го нанесете вашиот мат кармин, обложете ги рабовите на усните со лајнер за усни а потоа пополнете го центарот; изберете сенка која е блиска до вашата природна боја на усни или која одговара на вашата мат нијанса на кармин за дополнителна длабочина

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SUPER LUSTROUS™ МАТ КАРМИН (CANDY ADDICT)”