VOLUME / ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА – 500 МЛ.

360,00 ден

  • Главни активни состојки – Вода од жалфија
  • Амбалажа – Тврда пластика
  • Линија на производи – Volume
  • Тип на производ – Шампон за коса
  • Дејство / Ефект – Зајакнување (Strengthening) , Волумен (Volume)
  • Сертификати – Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
  • Дополнителни активни состојки – Масло од макадамиа , Масло од портокал , Маслиново масло , Масло од лимонова трева , Сончогледово масло , Арганово масло
  • Земја на потекло – Естонија

Нема на залиха

Спореди

Опис

Природен сертифициран шампон за коса на база на органска жалфија, кој ѝ дава волумен на косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од жалфија, овој шампон дополнително помага и во зајакнувањето на влакното.

 

98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Количина

50мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “VOLUME / ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА – 500 МЛ.”