HAIR EVOLUTION / CAVIAR THERAPY ALL-IN-ONE СПРЕЈ ЗА ТРЕТИРАНА И ОШТЕТЕНА КОСА – 115 МЛ.

280,00 ден

  • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ЕКСТРАКТ ОД ЦРН КАВИЈАР
  • КЕРАТИН
  • АМИНО КИСЕЛИНИ

Нема на залиха

Спореди

Опис

Мултифункционален спреј-регенератор кој длабински навлегува во структурата на косата, хидрира, ги опоравува оштетените делови од косата, заштитува при стилизирање со термални уреди и нуди извонреден сјај. Екстрактот од црн кавијар ја обновува структурата на влакното, го подобрува еластицитетот и нуди луксузен сјај. Кератинот превенира сушење на косата. 7 супер амино киселини: уникатен комплекс за обнова на клетките на косата.

КAКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го спрејот на чиста влажна или сува коса. Не плакнете. Стилизирајте како вообичаено. За најдобри резултати користете со останатите Caviar Therapy.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HEPTYL GLUCOSIDE, CETRIMONIUM CHLORIDE, CAVIAR EXTRACT, HYDROLYZED KERATIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ , AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT*, MATRICARIA CHAMOMILLA FLOWER EXTRACT*, CITRIC ACID, DIPROPYLENE GLYCOL, POLYSILICONE-29, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Дополнителни информации

Количина

115мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “HAIR EVOLUTION / CAVIAR THERAPY ALL-IN-ONE СПРЕЈ ЗА ТРЕТИРАНА И ОШТЕТЕНА КОСА – 115 МЛ.”