SPORT BY ALGA MARIS / PURPLE ПИГМЕНТИРАН СТИК ЗА ЛИЦЕ СО SPF50+ – 12 ГР.

895,00 ден

  • ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ
  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ЦИНК
  • МАСЛО ОД ЈОЈОБА
  • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ

Нема на залиха

Спореди

Опис

Нос, уши, јаболчници… сите регии на лицето кои е тешко да се заштитат и се особено сензитивни на сонце. Наменски дизајнирани да остават обоена трага каде што се нанесени. Овој стик овозможува да ги видите региите кои што се заштитени и да се осигурате дека ќе останат заштитени.

SPF50 PURPLE стикот гарантира оптимална клеточна заштита во екстремни услови благодарение на неговите широкоспектарни УВА/УВБ минерални филтри и патентираниот екстракт од црвени морски алги, Alga-Gorria® – моќен антиоксидант кој ги неутрализира слободните радикали, спречувајќи клеточно оштетување и стареење на кожата предизвикано од сончевата радијација. Високо отпорен на вода и пот, овој стик нема да се растече во вашите очи за време на интензивни спортски активности. Есенцијален за сурфери! Овој стик е погоден и за употреба на само што заздравени белези, кои апсолутно мора да се заштитат од УВ зраците.
Не содржи мириси и презервативи.

Стикот е:
–    Хипоалерген*
–    Може да се користи од 3 годишна возраст
*формулиран за да го минимизира ризикот од алергии

Карактеристики
–    Компактна формула, лесна да ја ставите во вашиот џеб
–    Клеточна заштита: УВА/УВБ и слободни радикали
–    Обезбедува чувство на хидратација
–    Не се лепи и рони, и не се растопува
–    Висока отпорност на вода и пот
–    Хипоалерген* и не содржи мириси
* формулиран за да го минимизира ризикот од алергии

100% состојки од природно потекло
23% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Екстремни услови на сончева изложеност: океани и планини.
2.    Ги заштитува сензитивните регии на лицето, вратот, градите, рацете и повеќе со само едно движење на дланката.
3.    Следете ги препораките за изложеност на сонце.

СОСТОЈКИ (INCI): CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ZINC OXIDE, TITANIUM DIOXIDE, CERA ALBA*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, JOJOBA ESTERS, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, COPERNICIA CERIFERA CERA*, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, CI 77742, ALUMINA, STEARIC ACID, GLYCERYLCAPRYLATE, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, PROPANEDIOL, HELIANTHUS ANNUUS SEEDOIL, TOCOPHEROL, AQUA, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE. (* = состојки од органско потекло, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Количина

12гр

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SPORT BY ALGA MARIS / PURPLE ПИГМЕНТИРАН СТИК ЗА ЛИЦЕ СО SPF50+ – 12 ГР.”