SOOTHING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА – 50 МЛ

370,00 ден

 • СМИРУВАЊЕ
 • ХИДРАТАЦИЈА
 • ВОДА ОД АНЃЕЛИКА
 • ВОЛЧЈИ ТРН
 • МАСЛО ОД ЛАВАНДА

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Главни активни состојки – Масло од анѓелика
 • Амбалажа – Тврда пластика
 • Линија на производи – Soothing
 • Тип на производ – Крема за лице
 • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Смирување (Soothing/Calming)
 • Сертификати – Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
 • Дополнителни активни состојки – Масло од лаванда , Волчји трн , Коњска детелина , Масло од нане , Вода од камилица
 • Земја на потекло – Естонија
 • Максимален рок на траење – 36 месеци
 • Брендови – Dr. Konopka’s

 

 

 

Смирувачка крема за лице, која го содржи етеричното органско масло N54 од Др. Конопка. Збогатена е со витамини и минерали, кои играат клучна улога во негата на сензитивната кожа. Комбинирано со екстракт од органска анѓелика, ја храни и хидрира кожата, со што ја намалува сувоста и ѝ дава здрав и блескав изглед.

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Количина

50мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SOOTHING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА – 50 МЛ”