On Sale!

REVLON COLORSTAY OVERTIME™ / ТЕЧЕН КАРМИН СО СЈАЈ И ВИТАМИН Е (BARE MAXIMUM)

765,00 ден

Сјајна боја која едноставно нема да престане

Нема на залиха

Спореди

Опис

СЈАЈНА РОЗОВО-КАФЕНА БОЈА

Добијте долготрајна, сјајна боја на усните која е целосно отпорна на бакнеж. Не се размачкува и не се брише, со витамин Е.

  • Заборавете на допирите: оваа боја за усни отпорна на пренос и бакнеж нема да ве изневери. Бојата е живописна, а формулата останува до 16 часа без да се размачка
  • Едниот крај измазнува со ColorStay™ течната боја на усни – дополнително кадифен, така што се чувствува меко на вашите усни
    другиот крај е дополнет со сјај за мазен изглед
  • 99% од неговите состојки се навлажнувачки (вклучувајќи витамин Е, камилица и екстракт од соја)

КАКО СЕ КОРИСТИ?

  1. Започнете од центарот на усните нанадвор, поминете ја бојата на усните и одвојте миг додека се суши
  2. Боја надвор од линиите? (Нели сите, понекогаш….) Само земете малку средство за отстранување шминка и памук и смирете ја работата
  3. Сега додадете го сјајот за голема влажност! Намачкајте го сјајот за усни и повторно нанесувајте во текот на денот кога ќе почувствувате дека навистина треба да блеснете

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “REVLON COLORSTAY OVERTIME™ / ТЕЧЕН КАРМИН СО СЈАЈ И ВИТАМИН Е (BARE MAXIMUM)”