ANTI-HAIR-LOSS / ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА – 500 МЛ.

360,00 ден

  • Главни активни состојки – Масло од лаванда
  • Амбалажа – Тврда пластика
  • Линија на производи – Anti Hair-Loss
  • Тип на производ – Шампон за коса
  • Дејство / Ефект – Зајакнување (Strengthening) , Против опаѓање (Anti-Hair-Loss)
  • Сертификати – Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
  • Дополнителни активни состојки – Масло од макадамиа , Маслиново масло , Масло од чајно дрво , Сончогледово масло , Арганово масло , Масло од невен
  • Земја на потекло – Естонија

Нема на залиха

Спореди

Опис

Овој природен сертифициран шампон содржи органски масла N37 и N52 по рецептот на Др. Конпока. Овие масла содржат комплекс од витамини, кои се потребни за одржување на здравјето на косата, зајакнување на корените и спречување на губењето на косата.

 

98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LINALOOL, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “ANTI-HAIR-LOSS / ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА – 500 МЛ.”