On Sale!

REVLON COLORSTAY™ MAKEUP КОМБИНИРАНА/МРСНА КОЖА SPF 15 / ТЕЧНА ПУДРА (320-TRUE BEIGE)

899,00 ден

Оваа подлога без маснотии дава беспрекорен мат финиш на мрсната и комбинирана кожа и се носи до 24 часа.

Нема на залиха

Спореди

Опис

ColorStay Makeup for Combination/Oily Skin SPF 15

СРЕДНО/ДЛАБОКА СО ЛАДНИ, СВЕТЛО РОЗЕВИ НИЈАНСИ

Оваа култна течна подлога се носи до 24 часа
Дава беспрекорен мат финиш, а исто така е без масло и збогатен со SPF 15, за да помогне во заштита на кожата
Обезбедува средна до целосна покриеност што може да се изгради

КАКО СЕ КОРИСТИ?

Чекор 1: Добро протресете
Чекор 2: На прстот Со мало тапкање нанесете од пудрата на лицето – ова е важно – измешајте ја со четка за основа пред да се стегне. Повторете на која било област каде што сакате покриеност

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “REVLON COLORSTAY™ MAKEUP КОМБИНИРАНА/МРСНА КОЖА SPF 15 / ТЕЧНА ПУДРА (320-TRUE BEIGE)”