On Sale!

REVLON COLORSTAY LOOKS BOOK™ / ПАЛЕТА СЕНКИ ЗА ОЧИ INSIDER

735,00 ден

Живописна, 24-часовна боја за оние кои одбиваат да се вклопат

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Покажете кој сте со овие палети со сенки за очи, преполни со личност – и долготрајна исплатливост на боја која се носи до 24 часа

 

  • Добивате уредување од 8 координирани бои кои се исклучително пигментирани, со големо влијание

 

  • Палетите се дизајнирани да бидат преносливи – тие навистина се вклопуваат насекаде! Секоја од нив е со големина колку кредитна картичка и е супер тенок, па можете да ја ставите во чантата, спојката или дури и во џебот.

 

  • Овие палети со сенки за очи ви даваат опции – мешавина од светкави, мат и металик (ох, но за вас љубителите на целосно мат, ја создадовме палетата Insider)

 

КАКО СЕ КОРИСТИ?

  1. Направете основа со четкање на чиста, неутрална боја на очните капаци, до коските на веѓите.
  2. Изметете ја главната сенка само на капаците, а потоа контурирајте ги очите со нанесување на најтемната сенка за очи на вдлабнатините на очите (измешајте!)
  3. Наизменично, концентрирајте ја бојата на сенките за очи на линијата на трепките за здебелена дефиниција
  4. Користете акцентна сенка на надворешните агли за зачаден ефект или означете ги внатрешните агли со најсветлата нијанса за да помогнете во лажни 8 часа сон

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “REVLON COLORSTAY LOOKS BOOK™ / ПАЛЕТА СЕНКИ ЗА ОЧИ INSIDER”