RE-ENERGIZING / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА – 15 МЛ.

1.180,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  • ШЕА ПУТЕР
  • КАКАО ПУТЕР
  • МАСЛО ОД БАДЕМ

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – Vegan Society , NATRUE

 

 

 

Искористете го Lavera чувството на природно убава кожа преку ноќ.

Додека спиеме, клетките вредно работат за да ја поправат штетата и отстранат траги од денот претходно. Оваа околуочна крема нежно ја негува сезитивната околуочна регија, намалувајќи ги темните сенки под очите. Нејзината свиленкаста текстура и внимателно селектирани активни состојки интензивно ја хидрираат кожата и ги намалуваа мимичките линии и брчките предизвикани од дехидратација преку ноќ. Со тоа ви овозможува да се разбудите со свежа и сјајно убава кожа.

Нашата иновативна формула за нега на уморна кожа околу очи;

– Интензивно ја хидрира кожата

– Ги намалува мимичките брчки

– Разбуден изглед наутро

Одлично чувство на 100% природна сертифицирана лична нега – без компромис.

Нашата обврска:

– Биолошки разградливи формули без минерални масла, вештачки мириси, бои или презервативи*

– Сертифицирано според ригорозниот независен NATRUE природен козметички стандард, дерматолошки тестирано

– Пластиката на оваа туба, вклучувајќи го и капачето е направена од 81% рециклиран материјал и картонскиот материјал на амбалажата е направен од 100% рециклирани влакна

– Сертифицирано според PETA критериумите

– Ексклузивни природни формули, развиени од истражувачкиот тим на Lavera користејќи ги најдобрите природни состојки

*според ЕУ козметичка регулатива

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и нежно тапкајте навечер, исто така погодна и како ноќна околуочна маска. За најдобри резултати комбинирајте со ноќната крема и ноќниот серум од истата линија.

СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER*, THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER*, ALCOHOL* DENAT., GLYCERIN, SQUALANE, ISOAMYL LAURATE, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL*, CETEARYL ALCOHOL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL*, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, VITIS VINIFERA (GRAPE) JUICE EXTRACT*, LAVANDULA HYBRIDA FLOWER EXTRACT*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, CEDRUS ATLANTICA BARK EXTRACT, XANTHAN GUM, GLYCERYL UNDECYLENATE, LEVULINIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM LEVULINATE, MANGIFERA INDICA SEED BUTTER, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, HYDROLYZED XANTHOMONAS CAMPESTRIS POLYSACCHARIDE, BIOSACCHARIDE GUM-1, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM ANISATE, HYDROGENATED LECITHIN, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS.

*состојки од сертифицирана органска агрикултура

**природни есенцијални масла

Дополнителни информации

Количина

15мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “RE-ENERGIZING / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА – 15 МЛ.”