PURE / ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 400 МЛ.

990,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • СМИРУВАЊЕ
  • ТЕРМАЛНА ИЗВОРСКА ВОДА
  • ЦИНК СОЛИ
  • БАКАРНИ СОЛИ

2 на залиха

Спореди

Опис

Секојдневно чистење за комбинирана и мрсна кожа, вклучително и чувствителна кожа.

Гелот за чистење на Eau Thermale Jonzac® нежно ја освежува кожата додека ја смирува и прочистува.

Формулиран со термална изворска вода Жонзак: 20%, бакарни соли и цинк, нежно средство за чистење од растително потекло.

Дерматолошки тестирано.

*Формулиран за да го минимизира ризикот од алергиски реакции.

• Комбинирана и мрсна кожа, вклучително и чувствителна кожа

• Висока толеранција *

3C ЗАШТИТЕН КОМПЛЕКС СОДРЖАН ВО ПРОЧИСТУВАЧКИОТ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ:

Комплексот за заштита 3C, содржан во гелот за чистење, е уникатна комбинација од 3 конзерванси кои се препознаваат по нивното високо ниво на безбедност. Оваа комбинација е тестирана неколку месеци на волонтери со високо чувствителна и реактивна кожа кога се изложени на стандардни конзерванси. Комплексот 3C беше целосно одобрен за одлична толеранција на кожата, висока безбедност и добри перформанси како конзерванс.

ЕФИКАСНОСТ ТЕСТИРАНА НА КОМБИНИРАНА ДО МРСНА КОЖА

Кожата веднаш се прочистува: 86%

Кожата се смирува: 69%

Подобрена кожа: 62%

*Задоволство % – 37 учесници – Пријавување еднаш дневно – 21 ден.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ЈОНЗАК ТЕРМАЛНА ИЗВОРСКА ВОДА, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО НАШИОТ ГЕЛ ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ

Термалната изворска вода Жонзак е уникатно хиперминерализирана и чиста, што ја прави совршено нежна за кожата. Исто така е изотоничена и затоа го поддржува интегритетот на клетките на кожата. Водата од термалните извори Жонзак се црпи од изворите пронајдени на 1850 метри под земја. Различни студии ги покажаа корисните доблести на термалната изворска вода Жонзак: ја хидрира чувствителната кожа и има благотворно дејство. Кожата постепено се ревитализира и нејзиниот квалитет се подобрува.

ЦИНК СОЛИ, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО НАШИОТ ГЕЛ ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ

Цинковите соли кои се наоѓаат во гелот за прочистување се препознаваат по нивните смирувачки, антиоксидантни и анти-стареечки својства. Тие помагаат да се намали вишокот на себум и да се прочисти кожата.

БАКАРНИ СОЛИ, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО НАШИОТ ГЕЛ ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ

Бакарните соли помагаат да се намали секрецијата на себум и да се прочисти кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете мала количина на гел за на влажна кожа. Втријте на лицето, вратот и грбот додека не настане пена. Исплакнете со свежа вода и нежно исушете ја кожата.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER/EAU, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, XANTHAN GUM, SODIUM CHLORIDE, LACTIC ACID, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), SODIUM BENZOATE, SODIUM LEVULINATE, PARFUM (FRAGRANCE, ZINC PCA, COPPER PCA, GLYCERYL UNDECYLENATE

*Состојки добиени од органско земјоделство.

**Без генетски модифицирани организми.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PURE / ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 400 МЛ.”