PRO RETINOL / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ И РЕГЕНЕРАЦИЈА – 7 x 2 МЛ.

990,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • БАКУХИОЛ
  • ЕКСТРАКТ ОД ГИНГКО БИЛОБА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина со органски Ретинол (Бакухиол) и терапевтски екстракти од Гингко Билоба, Црвено грозје и Акаи бобинки.

Регенерира, подмладува и елиминира несовршености.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Природна и веганска алтернатива на синтетичкиот Ретинол
  • Силни против стареечки и регенерирачки дејства, без негативни ефекти

НАЈДОБРО ЗА: Оштетена кожа и кожа во стареење.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.

СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, BAKUCHIOL, SODIUM HYALURONATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT*, VITIS VINIFERA LEAF EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, SESAMUM INDICUM SEED OIL, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Дополнителни информации

Количина

7*2мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PRO RETINOL / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ И РЕГЕНЕРАЦИЈА – 7 x 2 МЛ.”