On Sale!

PERFECTING SERUM / ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

462,00 ден

  • ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ
  • ПРОТИВ АКНИ
  • ЗА МРСНА КОЖА
  • МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ И НА ПОМЛАДА КОЖА

5 на залиха

Спореди

Опис

Благодарение на природните масла и билните активни состојки во неговата содржина, помага да се обезбеди рамнотежа на себум кај мрсната кожа и кожата склона кон акни без да ја исуши. Ја намалува појавата на акни, ја поправа кожата, и и дава здрав изглед. Со својата 100% природна содржина, погоден е и за употреба на млада кожа склона кон акни и оштетена. Содржи чудесни масла како Таману, Миро, Гераниум, кои помагаат да се намали појавата на лузни од акни и да се зголеми поправката и структурата на кожата.

КАКО СЕ КОРИСТИ:
Исчистете го лицето со Prebiotic Perfecting Tonic-от, потоа нежно нанесете тенок слој на чистата кожа ноќ избегнувајќи го пределот околу очите. Може да се користи на лице и тело. За максимална ефикасност, користете го вашиот серум откако ќе нанесете тоникот Prebiotic Perfecting Tonic. Протресете пред употреба /За надворешна употреба. Не користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место.

 

НАПРАВЕНИ САМО СО ПРИРОДНИ МАСЛА И ВИТАМИНИ.

Ние користиме во нашите производи; Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките на производот.

 

30 мл

 

 

Состав: масло од семе од картамус тинкториус (масло од шафран), масло од семе од калинка, масло од семе од калинка, масло од семе од нигела сатива (нигела сатива), масло од семе од Симондсија Чиненсис (масло од јојоба), масло од семе од житарка (Hypericum Perforatum) Масло (масло од таману), токоферил ацетат (витамин Е), масло од листови од мелалеука алтернифолија (есенцијално масло од чајно дрво), масло од цимбопогон мартини (естерично масло од палмароза/маточина) , масло од лавандула ангустифолија (есенцијално масло од лаванда, етерично масло од лаванда) Масло) масло), масло од кора од лимон од цитрус (есенцијално масло од лимон), масло од Commiphora Myrrha (Етерично масло од смирна), масло од лист од Rosmarinus Officinalis (Етерично масло од рузмарин).

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PERFECTING SERUM / ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ”