BODY DESSERTS / STRAWBERRY JAM ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ЈАГОДА – 450МЛ.

765,00 ден

  • ДЕТОКСИФИКАЦИЈА
  • ХРАНЕЊЕ
  • ЕКСТРАКТ ОД ЈАГОДА
  • ЕКСТРАКТ ОД ЦРНА РИБИЗЛА
  • ЕКСТРАКТ ОД АКАИ БОБИНКИ

Нема на залиха

Спореди

Опис

Овој пилинг нежно ја чисти и обновува вашата кожа, примамувајќи ве да мечтаете за лето. Екстрактот од органска јагода ја храни и смирува вашата кожа, додека екстрактот од органска црна рибизла и акаи бобинките помагаат да се детоксифицира. Mаслото од малини и брусница овозможува длабинско чистење кое ја остава вашата кожа еластична.
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од пилингот на влажна кожа со нежни масирачки движења. Исплакнете со вода.
СОСТОЈКИ (INCI):  GLYCERIN, SUCROSE, MIPA-LAURETH SULFATE, LAURETH-3, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, COCAMIDE DEA, PROPYLENE GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, COCOS NUCIFERA FRUIT POWDER, RUBUS IDAEUS FRUIT, VACCINIUM VITIS-IDAEA SEED OIL, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT, PARFUM, CI 42090, CI 19140, CI 14720.

(*= состојка од органско земјоделство)

Дополнителни информации

Количина

450мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “BODY DESSERTS / STRAWBERRY JAM ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ЈАГОДА – 450МЛ.”