BODY DESSERTS / HOT CHOCOLATE ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ЧОКОЛАДО – 450 МЛ.

765,00 ден

  • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
  • ЗАТЕГНУВАЊЕ
  • ПУТЕР ОД КАКАО
  • ЕКСТРАКТ ОД ВАНИЛА
  • ЕКСТРАКТ ОД ЛЕШНИК

Нема на залиха

Спореди

Опис

Овој пилинг за тело, нежно ја буди заспаната кожа, обвивајќи ги вашите сетила во егзотичен мирис. Путерот од какао ја храни кожата; органската ванила и лешник ја тонираат, додека екстрактот од лута пиперка ја загрева кожата и го подобрува нејзиниот изглед, правејќи ја помазна и поеластична.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа користејќи кружни движења. Темелно исплакнете. За најдобри резултати користете 2-3 пати неделно.

СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, BRASSICA ALBA SEED POWDER, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, THEOBROMA CACAO SEED POWDER, PINUS SIBIRICA SHELL POWDER, POLYGONUM AVICULARE POWDER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, TOCOPHERYL ACETATE, CORYLUS AVELLANA SEED OIL, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, CAPSICUM FRUTESCENS RESIN, CINNAMOMUM ZEYLANICUM BARK EXTRACT*, CINNAMOMUM ZEYLANICUM BARK OIL, MENTHYL NICOTINATE, PARFUM, CI 42090, CI 14720, CI 15985, CI 19140.

(* = состојка од органско земјоделство).

Дополнителни информации

Количина

450мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “BODY DESSERTS / HOT CHOCOLATE ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ЧОКОЛАДО – 450 МЛ.”