On Sale!

CBDRY SKIN / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА СУВА КОЖА СО 5% МАСЛО ОД КАНАБИС – 100 МЛ.

2.150,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  • МАСЛО ОД КАНАБИС
  • ЕКСТРАКТ ОД АНАНАС
  • НИАЦИНАМИД

Нема на залиха

Спореди

Опис

Вратете ја вашата мазна кожа назад! Овој моќен емолиент е формулиран со полноспектарно масло од коноп (CBD 5%) во синергија со Ц витамин кој брзо се апсорбира во кожата за зајакнување на природната бариера на кожата и се бори со штетата предизвикана од загадувачите. Комплексот на Ц витамин од ананас помага да се прочистат порите од вишок себум и поттикнува синтеза на колаген, додека АХА овошните киселини нежно ги ексфолираат мртвите клетки од површината на кожата. Дополнително, фитостеролите во оваа хидратантно-анитоксидантна формула помагаат да се намали изгледот на црвенила и сензитивност на кожата, ресоздавајќи го заштитниот слој на кожата. Исто така, сахаридите ја зајакнуваат хидратантната бариера на кожата за помазен сјај на кожата.

НАМЕНА: Ултра брзо решение за суви предели на кожата на целото тело. Создава липиден слој за да спречи иритации на кожата.

РЕЗУЛТАТИ: Посилна природна бариера на кожата, чисти пори, забрзана регенерација на колаген, намалени црвенила и сензитивност на кожата, мазен сјај на кожата.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Сите типови на кожа.
Phyto-derma therapy линијата е наша највисокоефективна и брзо дејствувачка линија, создадена со употреба на најиновативните состојки од коноп за непосредна нега на иритирана, сува и проблематична кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на иритираните регии два пати на ден, најмалку 14 дена. Може да се користи регуларно во подолг период.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, COCO-CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CETEARYL OLIVATE, CAMELLIA OLEIFERA (GREEN TEA) SEED OIL, SORBITAN OLIVATE, SQUALENE, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, 5 % BULK EU HEMP SEED OIL INFUSED WITH HEMP BLEND, CANNABIS SATIVA (HEMP) SEED (HEMP) OIL, CHAMOMILLA RECUTITA (CHAMOMILE) FLOWER EXTRACT, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, ALGIN, ANANAS SATIVUS (PINEAPPLE) FRUIT EXTRACT, ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA) LEAF JUICE POWDER, HELICHRYSUM ITALICUM (CURRY PLANT) FLOWER OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) OIL, SODIUM LACTATE, SODIUM PCA, GLYCINE, FRUCTOSE, UREA, NIACINAMIDE, INOSITOL, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, BENZOIC ACID, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

Дополнителни информации

Количина

100мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “CBDRY SKIN / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА СУВА КОЖА СО 5% МАСЛО ОД КАНАБИС – 100 МЛ.”