ALGA MARIS / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА ДЕЦА И БЕБИЊА СО SPF50+ – 50 МЛ.

1.285,00 ден

 • ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ 
 • ХИДРАТАЦИЈА
 • КОКОСОВО МАСЛО
 • ШЕА ПУТЕР
 • МАСЛО ОД РИЦИНУС

Нема на залиха

Спореди

Опис

Детската SPF50+ крема обезбедува оптимална клеточна заштита која се грижи децата безбедно да уживаат во сонцето. Од голема важност е ефикасно да ја заштитите детската кожа од негативните ефекти на УВА и УВБ. Тоа е улогата на нашата детска SPF50+ крема за заштита од сонце, која ги спојува во едно ефикасноста и безбедноста на кожата, благодарение на минералните филтри во хипоалергената формула, без презервативи и додадени мириси. Децата мора да се заштитат од прекумерно изложување на сонце: премногу сонце за време на детството, значително го зголемуваат ризикот од тешки проблеми со кожата во периодот на зрелоста. Препорачана од 6 месечна возраст, формулата на оваа крема е хипоалергена, без презервативи или додадени мириси, правејќи ја безбедна за кревката кожа на вашите деца.

Со нејзината оптимална заштита и висока отпорност на вода SPF50+ детската крема е идеален производ за заштита од сонце кој што може да се користи за играње надвор, на плажа или на планина и во било која временска сезона.
Нејзиното пакување без воздух овозможува употреба од било кој агол и нејзината лесна, нелеплива текстура ја прави лесна за нанесување.

Кремата е:

 • Хипоалергена*
 • Може да се користи од 6 месечна возраст

*формулирана да го намали ризикот од алергии

 • Карактеристики:
  Хипоалергена формула: не содржи презервативи и додадени мириси за висока толеранција.
 • Целосна заштита од негативните влијанија на сонцето: УВА/УВБ и слободни радикали. Детската кожа е заштитена за во иднина.
 • Висока отпорност на вода, ги прати децата во нивните авантури, дури и во вода!

100% состојки од природно потекло

20.5% состојки од органско земјоделство

Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

 • Нанесете подеднакво на лице и тело, пред изложување на сонце.
 • Повторувајте го нанесувањето барем еднаш на два часа и по пливање за да одржите оптимална заштита.
 • Новороденчињата и децата под 3 годишна возраст не ги изложувајте на директна сончева светлина.

СОСТОЈКИ (INCI): CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, TITANIUM DIOXIDE, COCOS NUCIFERA OIL *, COCONUT ALKANES, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER *, ALUMINA, STEARIC ACID, GLYCERIN **, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, POLYGLYCERYL-3 HYDROGENATED VEGETABLE OIL, HYDROGENATED CASTOREARATE, COCO-CAPRYLATE / CAPRATE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, PROPANEDIOL, AQUA, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, TOCOPHEROL. (* = состојки од органско потекло, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Количина

50мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “ALGA MARIS / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА ДЕЦА И БЕБИЊА СО SPF50+ – 50 МЛ.”