SPF 30 / СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР – 100 МЛ.

1.310,00 ден

  • ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • МАСЛО ОД РЕПКА
  • КОКОСОВО МАСЛО
  • МАСЛО ОД СУСАМ

Нема на залиха

Спореди

Опис

Неговата кремаста текстура е совршена за целото семејство. Неговата формула се базира на хидратантни и регенерирачки растителни масла. Неговиот парфем е неутрален, природен и лесен. Не остава бели траги, отпорен е на вода и е погоден за секој тип кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете подеднакво на лице и тело пред да се изложите на сонце. Добро протресете пред употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): BRASSICA CAMPESTRIS SEED OIL*, DICAPRYLYL CARBONATE, TITANIUM DIOXIDE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PONGAMIA GLABRA SEED OIL*, DIETHYL SEBACATE, STEARIC ACID, ALUMINUM HYDROXIDE, HYDROGENATED COCONUT OIL**, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, SESAMUM INDICUM SEED OIL*, COCOS NUCIFERA OIL*, BISABOLOL*, PARFUM, TOCOPHEROL, CITRAL, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL.
* Состојки од органско потекло
** Добиено со користење на органски состојки

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SPF 30 / СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР – 100 МЛ.”