ORIENTAL HERB / ПЕНА ЗА ИНТИМНА НЕГА – 150 МЛ.

990,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • ОМЕКНУВАЊЕ
  • ОРГАНСКИ ПЕЛИН
  • ВОДА ОД ЈАБОЛКА
  • ЕКТРАКТ ОД КОЊСКО ОПАВЧЕ

Нема на залиха

Спореди

Опис

Исполнет со екстракти од органски хербални лекови. Останете здрави секој ден.

Пелинот е лековито растение и состојка богата со различни хранливи материи, која ја штити чувствителната и кревка вагинална флора. Ова средство за чистење наменето за жени нежно чисти со својата мека и блага пена. Составено е од здрави билки и состојки од органско земјоделство, одгледувани во природната моќ на сончевата светлина, ветерот и воздухот во земјата на Кореја.

Пената за интимна нега може да се користи:

• Кога се чувствувате непријатно и имате вишок исцедок

• Кога сакате да ја исчистите нелагодноста на денот

• Кога сакате да си го вратите достоинствениот чекор

• Кога сакате секојдневно да ги одржувате чисти чувствителните и кревки области

• Кога сакате да го излечите стресот предизвикан од опасните хемикалии

Органски бугарски пелин

Познат како медицинско растение, пелинот е одличен за женската интимна зона бидејќи има топли својства со благотворно дејство.

Органска вода од јаболка

Богати со диетални влакна, јаболката имаат одлична конвергенција, што помага текстурата на кожата да остане мазна, беспрекорна и еластична.

Екстракт од коњско опавче

Одличен детоксификатор, додека ја ублажува проблематичната кожа и помага да се постигне беспрекорна кожа.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

1. Измијте ја интимната област со топла вода.

2. Пумпајте 1-2 пати, нанесете ја пената со рака и нежно исчистете ја областа.

3. Исплакнете темелно со топла вода.

4. Избришете со чиста крпа.

СОСТОЈКИ (INCI): WATER, DECYL GLUCOSIDE, *ARTEMISIA VULGARIS EXTRACT,*PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER, COCO-BETAINE, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, CHAMAECYPARIS OBTUSA WATER, CITRIC ACID, LITHOSPERMUM OFFICINALE ROOT EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, *PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, CITRUS JUNOS FRUIT EXTRACT, CNIDIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT, HOUTTUYNIA CORDATA EXTRACT, PAEONIA ALBIFLORA ROOT EXTRACT,SAURURUS CHINENSIS LEAF/ROOT EXTRACT, SOPHORA FLAVESCENS ROOT EXTRACT, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL, *MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF OIL, *CITRUS AURANTIUM BERGAMIA (BERGAMOT) FRUIT OIL.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “ORIENTAL HERB / ПЕНА ЗА ИНТИМНА НЕГА – 150 МЛ.”