On Sale!

TINTED SUNSCREEN 30 SPF / ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ 30 СПФ

910,00 ден

  • ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ
  • ПРИРОДНИ СОСТОЈKИ
  • СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА
  • СИТЕ ТЕНОВИ НА КОЖА

4 на залиха

Спореди

Опис

Помага да се изедначи тонот на кожата со својата светло обоена и сјајна структура. Обезбедува здрав и сјаен изглед на кожата. Неговата боја е доволно интензивна за да се прилагоди на секој тон на кожа. Благодарение на цинк оксидот, создава заштитен слој на кожата од UVA и UVB зраците со SPF 30+. Формулиран со состојки од 100% природно потекло. Лесно се нанесува и брзо се апсорбира од кожата. Се произведува со специјален цинк оксид „Micno“ кој не остава белина и природни пигменти. Се апсорбира во рок од неколку секунди по нанесувањето, изедначувајќи ја бојата на кожата, оставајќи здрава светла боја и сјај. Благодарение на високите антиоксидантни масла и витамини како што се руку и семки од калинка во неговата содржина, и помага на кожата дополнително да се заштити од штетите предизвикани од сонцето. Со содржината на ниацинамид, провитамин Б5 и ниска молекуларна тежина на Хајалуронска киселина, обезбедува интензивна нега за зрела кожа, ја поправа бариерата на кожата и го намалува потенцијалот за формирање дамки на кожата. Се користи во дневната рутина и обезбедува интензивна влажност без да ја масни кожата.
Обоена е со природен железен оксид и пигменти од мика. Не е комедоген. Може да се користи на лице и тело. Може да се користи за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа и мрсна кожа. Не содржи животинска содржина. Вегански производ. Содржи природни минерални конзерванси, без хемиски филтри. Не содржи титаниум диоксид.
(Не-нано цинк оксид, руку, хијалуронска киселина, ниацинамид / Б3 вит, провитамин Б5, шеа, калинка, лаванда, иланг иланг, витамин Е)

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Нанесете пред излегување на сонце. Повторете на секои 2-3 часа. Не останувајте долго на сонце дури и кога користите крема за сончање / За надворешна употреба. Не користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место

.
ФОМУЛИРАН САМО СО ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ, РАСТИТЕЛНИ ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ ОД.
Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките на производот.

50 мл

Состојки: аква (вода), цинк оксид (не-нано цинк оксид / микно), каприлен/капричен триглицерид (одвоено кокосово масло), путер бутироспермум паркии (шеа путер), глицерин (растителен глицерин), семе од семе од пуница гранатум ) Масло), глицерил стеарат (хербален емулгатор), екстракт од семе од Бикса орелана (Екстракт Руку/Арнато), цетеарил алкохол (хербален емулгатор), растително масло (растително масло), пантенол (провитамин Б5), ниацинамид (витамин Б3), натриум Л. ( Сол за ферментација на билки), токоферил ацетат (витамин Е), гума од багрем (сенегалска гума од багрем), коко-каприлат (кокосова масна киселина), миристил миристат (билен естер), натриум стеароил глумат (хербален емулгатор), хели масла и Масло од сончогледово семе), токоферол (витамин Е), натриум хијалуронат (хијалуронска киселина), бензил алкохол/дехидрооцетна киселина (природно идентичен конзерванс), ундекан/тридекан (природен емулгатор), ксантанска гума (ксантанска гума за џвакање), Фловер Кананг О ) Етерично масло од иланг), масло од лавандула ангустифолија (есенцијално масло од лаванда), сорбитол (јаглехидрати на база на шеќер), трехалоза (шеќер од печурки), пулулан (полисахарид на база на печурки), мика (природен пигмент), железен оксид жолт / CI 77492 (CI 77492) , Железен оксид црвен / CI 77491 (железен оксид), полихидроксистеаринска киселина (растителна масна киселина), натриум цитрат (дериват на сол од лимон).

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “TINTED SUNSCREEN 30 SPF / ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ 30 СПФ”