DEEP HYDRATING / N54 ТОНИК ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА НОРМАЛНА, СЕНЗИТИВНА И СУВА КОЖА – 125 МЛ.

540,00 ден

 • ХИДРАТАЦИЈА
 • ЗАТЕГНУВАЊЕ
 • ОСКОРУША
 • МАСЛО ОД ЛАВАНДА
 • МАСЛО ОД НАНЕ

3 на залиха

Спореди

Опис

 • Главни активни состојки – Масло од лаванда , Оскоруша
 • Амбалажа – Тврда пластика
 • Линија на производи – Deep Hydrating
 • Тип на производ – Тоник за тело , Тоник за лице
 • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Затегнување (Firming/Lifting)
 • Сертификати – Vegan Society , BDIH COSMOS ORGANIC
 • Дополнителни активни состојки – Коњска детелина , Масло од нане , Вода од камилица , Вода од хамамелис , Корен од бел слез
 • Земја на потекло – Естонија
 • Максимален рок на траење – 36 месеци
 • Брендови – Dr. Konopka’s

 

 

 

Сертифицираниот органски тоник N54 содржи органски билни екстракти и масла во комбинација со комплекс од витамини, макронутриенти и минерали, кои ја хидрираат кожата и ја регулираат рамнотежата на водата во епидермисот. Лавандата и камилицата го спречуваат губењето на влагата и ја смируваат кожата, оставајќи ја цврста и еластична. Нането, водниот божур и хамамелисот ја стимулираат и подмладуваат кожата, давајќи ѝ здрав сјај.

24% состојки од органско потекло

98,8% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на вата или директно на кожа и нежно масирајте по лицето и телото.

ОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Количина

125мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “DEEP HYDRATING / N54 ТОНИК ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА НОРМАЛНА, СЕНЗИТИВНА И СУВА КОЖА – 125 МЛ.”