On Sale!

PEPTIDE / BOOSTER СЕРУМ СО ПЕПТИДИ – 20 МЛ.

1.990,00 ден

  • ПРОТИВ БРЧКИ
  • ЗАТЕГНУВАЊЕ
  • АРГИРЕЛИН
  • ТРИПЕПТИД-5
  • ФОСФОЛИПИДИ

Нема на залиха

Спореди

Опис

Бустер-серум за измазнување брчки.

Овој концентриран, свиленкаст серум со пептиди беше создаден од експерти за да намали брчки и да го врати младешкиот изглед. Супериорната мешавина содржи 10% аргирелин + 3% трипептид-5 кои делуваат како супер збогатено исполнување преку уникатен механизам кој прави кожата да изгледа цврсто и затегнато. Употребувани заедно, овие моќни пептиди значително го подобруваат изгледот на било кој тип брчки, го намалуваат изгледот на површинските линии на лицето и инстантно освежуваат уморна кожа.

ШТО Е ОВОЈ ПРОИЗВОД?
Концентриран серум со пептиди со 10% аргирелин + 3% трипептид-5.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

АРГИРЕЛИН: исто така познат како: ацетил хексапептид-8. Помага да се намали изгледот на длабоки брчки и фини линии од првата употреба, истовремено помагајќи да се опушти изразот на лицето кој може да доведе до појава на мимички брчки и други кожни вдлабнатини.
ТРИПЕПТИД-5: Високо биоактивен пептид кој е пронајден за значително да го подобри изгледот на било кој тип брчки, има добри затегнувачки и хидрирачки својства и помага да се делува на вонклеточно оштетување во матрицата и намалува воспаленија на кожата.
ВОЛУМЕНИЗИРАЧКА МЕШАВИНА: Револуционерна мулти-функционална состојка која комбинира пропандиол, орнитин, фосфолипиди и гликолипиди. Овие одлични состојки ги исполнуваат назолабиалните линии и го намалуваат изгледот на назогените брчки.
–    Не содржи алкохол
–    Не содржи мириси
–    Вегански
–    Cruelty-free
–    Погоден за сите типови на кожа
–    Хипоалерген
–    Дерматолошки тестиран
–    Не-иритирачки
–    Лесна формула

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 3-4 капки директно на чисто лице. Нежно тапкајте на кожата со врвовите од прстите до целосно апсорбирање, или помешајте со вашиот серум или крема за хидратација. Овие серуми се потентни – можете да користите повеќе од еден бустер на ден, но секој од нив само еднаш дневно. Може да се нанесе на околуочната регија, избегнувајќи го самото око. Погодно и за дневна и за вечерна употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): WATER/AQUA/EAU, ACETYL HEXAPEPTIDE-8, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERIN, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, PROPANEDIOL, ORNITHINE, PHOSPHOLIPIDS, GLYCOLIPIDS, SODIUM LACTATE, GUAR GUM, ACACIA SENEGAL GUM, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа, листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од времето и регионот на купување.

Дополнителни информации

Количина

20мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PEPTIDE / BOOSTER СЕРУМ СО ПЕПТИДИ – 20 МЛ.”