MIRACLE / ЕКСФОЛИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 60 МЛ.

1.785,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
  • АХА КИСЕЛИНИ
  • ПЕРУАНСКА МАКА
  • ЕКСТРАКТ ОД ПАПАЈА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Оваа вкусна, чудотворна маска помешана со 100% природни овошни киселини, вклучувајќи ја и гликолната киселина од шеќерна трска, непосредно ја измазнува и исполнува кожата. Перуанската мака – антички енергетски зајакнувач, помага да се зголеми клеточната обнова и сјајот на кожата, да се намали изгледот на стареење, а истовремено папајата делува како природен ексфолијатор. Има прекрасен, овошен, природен мирис.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

Природни алфа-хидрокси киселини (АХА): АХА киселините помагаат нежно да се отстрани мртвата кожа од површината на кожата, оставајќи ја мазна и сјајна. Тие исто така помагаат да се задржи водата во кожата, со тоа исполнувајќи ја и подобрувајќи ја нејзината текстура. Нашиот овошен комплекс содржи гликолна киселина од шеќерна трска заедно со млечна, лимонска, јаболкова и винска киселина од дива боровница, портокал, лимон и шеќерен јавор.

Перуанска мака: Со векови користена од перуанските племиња за подобрување на енергијата и истрајноста, маката стимулира клеточна обнова, намалување на изгледот на брчките и истовремено подобрување на волуменот и сјајот на кожата.

Екстракт од папаја: папајата е одличен извор на витамин А и папаин. Тие помагаат во отстранувањето на мртвите клетки од кожата, делувајќи како природен ексфолијатор.

54% состојки од органско потекло, 100% состојки од природно потекло

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете дебел слој на чиста кожа. Оставете 5 минути да делува. Исплакнете со топла вода.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), CITRUS AURANTIUM AMARA (BITTER ORANGE) FLOWER WATER*, PENTYLENE GLYCOL (FROM SUGAR CANE), GLYCERIN**, XANTHAN GUM, GALACTOARABINAN, SCLEROTIUM GUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, LEPIDIUM MEYENII ROOT**, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT, SACCHARUM OFFICINARUM (SUGAR CANE) EXTRACT, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT EXTRACT, CITRUS LIMON (LEMON) FRUIT EXTRACT, ACER SACCHARUM (SUGAR MAPLE) EXTRACT, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT*, PARFUM (NATURALLY DERIVED FRAGRANCE), HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CITRIC ACID, PHYTIC ACID, LYSOLECITHIN, PULLULAN, SILICA, TOCOPHEROL, MALTODEXTRIN**, LIMONENE, LINALOOL.

*состојки од органско земјоделство **направени од органски состојки

Дополнителни информации

Количина

60мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “MIRACLE / ЕКСФОЛИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 60 МЛ.”