[IM]PERFECTION / AFTER DATE МИЦЕЛАРЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ – 200 МЛ.

635,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • СМИРУВАЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • КЛЕМЕНТИНА
  • РУЗМАРИН
  • АЛОЕ ВЕРА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Овој 2 во 1 мицеларен гел, создаден од органски клементини, ја прочистува кожата и природно ја отстранува шминката со еден едноставен чекор. Истовремено After Date гелот ја хидрира, смирува и ѝ дава мат ефект на кожата. Благодарение на неговата текстура и цитрусен мирис, кожата ќе ви биде чиста и свежа. Наскоро ќе почнете да излегувате навечер, само за да можете потоа да го употребите овој гел. 🙂

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Создаден е на база на органски клементини, кои се богати со прочистувачки својства.
  • Рузмаринот го регулира вишокот на себум и ги одзатнува порите.
  • Благодарение на концентрацијата на алое вера во составот, гелот инстантно ја хидрира, смирува и регенерира кожата.

 

20,55% состојки од органско потекло

99,79% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте наутро и навечер на сува кожа, со нежна масажа. За уште подобри резултати, да се користи во комбинација со производите Perfect Selfie и #NoFilter од истата линија.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), GLYCERIN, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) SEED EXTRACT*, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, PSEUDOTSUGA MENZIESII WATER*, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARINUS) FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, CITRUS PARADISI FRUIT WATER*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, CITRUS CLEMENTINA FRUIT EXTRACT*, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), GLUCONOLACTONE, CITRIC ACID, LEVULINIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ARGININE, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM LEVULINATE, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LIMONENE, CITRAL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “[IM]PERFECTION / AFTER DATE МИЦЕЛАРЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ – 200 МЛ.”