LIQUID RADIANCE / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ СО ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 100 МЛ.

1.600,00 ден

  • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
  • СЈАЈНОСТ
  • ЕКСТРАКТ ОД КОРА ОД ВРБА
  • АХА КИСЕЛИНИ
  • ГАЛАКТОАРАБИНАН

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

 

 

 

100% природен, течен, АХА/БХА ексфолијатор кој инстнантно открива помазна и посветла кожа. Мешавина на овошни АХА киселини, вклучувјаќи ги гликолната киселина (шеќерна трска), јаболкова киселина (јаболки) и лимонска киселина (цитрусни овошја), како и БХА салицилна киселина од кора од врба. Заедно со галактоарабинанот (арабиногалактанот) од Ариш дрвата, помага да се зајакне ексфолијацијата, да се намалат иритациите и сушењето и да се подобри текстурата на кожата. Има деликатен мирис на органска цветна вода од портокал. Сочуван со 100% природен презерватив, добиен од шеќерна трска.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

Кора од врба: Природен извор на салицилна киселина кој помага да се подобри клеточниот промет и ексфолира без иритација, за мазен и здрав изглед на кожата. (Забелешка: кората од врба најчесто не се препорачува за време на бременост. Во овој производ е содржана во многу мала концентрација, но доколку сте загрижени, најдобро е да не го користите производот).

Овошни АХА киселини: АХА или алфа-хидрокси киселините во нашиот тоник се добиени од природни извори, вклучувајќи гликолна киселина од шеќерна трска, јаболкова киселина од јаболки и лимонска киселина од цитрусни овошја. Овие АХА киселини помагаат да се зајакне ексфолијацијата.

Галактоарабинан: Галактоарабинанот доаѓа од западните Араш дрва и има неверојатни хидрирачки својства за кожата. Тој делува во намалувањето на трансепидермалната загуба на вода, што е мерка која укажува колку добро бариерата на вашата кожа задржува влажност.

64% состојки од органско потекло, 100% состојки од природно потекло

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа користејќи вата.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), CITRUS AURANTIUM AMARA (BITTER ORANGE) FLOWER WATER*, SALIX NIGRA BARK EXTRACT, GLYCERIN**, GALACTOARABINAN, PENTYLENE GLYCOL (FROM SUGAR CANE), VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT, ACER SACCHARUM (SUGAR MAPLE) EXTRACT, SACCHARUM OFFICINARUM (SUGAR CANE) EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT EXTRACT, CITRUS LIMON (LEMON) FRUIT EXTRACT.

*состојки од органско земјоделство **направени од органски состојки

Дополнителни информации

Количина

100мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “LIQUID RADIANCE / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ СО ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 100 МЛ.”