LAB BIOME / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF30 – 50 МЛ.

1.080,00 ден

  • ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ЕКСТРАКТ ОД НЕВЕН
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ПАНТЕНОЛ

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Крема за лице со SPF, формулирана за длабински да ја хидрира вашата кожа и да и обезбеди ултимативна обнова и регенерација, истовремено заштитувајќи ја кожата и оставајќи и здрав сјај.

Biome база

Уникатни постбиотски активни состојки, ферментирани екстракти од северна дива капина и дива малина кои му помагаат на микробиомот на кожата. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на урбаниот начин на живот, го подобруваат нејзиниот сјај и регенерација, ја одржуваат здрава и и помагаат да го задржи природниот младешки изглед.

Ниско и високо-молекуларна хиалуронска киселина – моќен навлажнувач на кожата, спречува појава на фини брчки.

Пантенол (провитамин Б5) – одличен за обнова на кожата.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро нанесете мала количина на чисто и суво лице.

СОСТОЈКИ: AQUA WITH INFUSIONS OF HESPERIS SIBIRICA FERMENT FILTRATE (BLUE EVENING FLOWER ENZYMES), ACHILLEA ASIATICA EXTRACTʷʰ (ASIAN YARROW EXTRACT), SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT* (SAGE EXTRACT), CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT* (CALENDULA EXTRACT), CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT* ( CHAMOMILE EXTRACT), HYPERICUM PERFORATUM EXTRACTʷʰ (ST. , POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), PANTHENOL (PROVITAMIN B5), XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 42051, CI 19140, CI 42090.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “LAB BIOME / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF30 – 50 МЛ.”