EAGLE LOOK / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ ЗА МАЖИ – 30 МЛ.

780,00 ден

  • ЗАТЕГНУВАЊЕ
  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ КАВИЈАР
  • КОФЕИН
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

3 на залиха

Спореди
SKU: 4744183012998 Categories: , , , Tag:

Опис

Оваа околуочна крема има силен подмладувачки ефект. Се бори со последиците од напорна работа, или недостаток на сон и прави да изгледате видливо помлади и посмели.

Екстрактот од кавијар има длабинско подмладувачко дејство на кожата, ефективно помага да се намалат брчките, да се минимизира подуеноста и да се активира обновата на кожата.

Органскиот екстракт од дива скандинавска капина ја хидрира и тонира кожата.

Чистиот кофеин е силен антиоксидант кој дава енергетско хранење на кожата, отстранувајќи ги знаците на стрес и замор. Заедно со хиалуронската киселина и пантенолот, ефективно ги намалуваат темните кругови и ја затегнуваат и изедначуваат околуочната регија.

Активната формула е со селективни дејства, бидејќи е создадена да задоволи специфични потреби на машката кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро, или навечер нанесете мала количина на околуочниот предел, користејќи деликатни, натапкувачки движења. Погодна за секојдневна употреба.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “EAGLE LOOK / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ ЗА МАЖИ – 30 МЛ.”