DETOX KAMCHATKA / MAGIC EFFECT BB KРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF15 – 30 МЛ.

415,00 ден

  • ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ
  • ОМЕКНУВАЊЕ
  • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА
  • РОЗЕВА ГЛИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН

Нема на залиха

Спореди

Опис

Органските рецепти на брендот Natura Siberica содржат селектирани билни екстракти и активни супстанци кои помагаат да се овозможи нежна грижа за кожата, зачувувајќи ја нејзината убавина. Одличен пример е ББ кремата за лице од Detox Organic линијата. Нејзиниот рецепт содржи розева глина од Камчатка и арктичка златна камилица. Дејството на овие состојки е дополнето со други компоненти кои имаат комплексен ефект на епидермисот, помагајќи да се изедначи тонот и да и овозможи мекост.

Својства на ББ кремата:
– овозможува детоксификација на кожата
– благодарение на СПФ15 филтерот, го заштитува епидермисот од сончевите зраци
– базирана на органски и диви екстракти до Камчатка
– не содржи парабени и SLS
– и дава сјај на кожата
– лесно се нанесува и еднакво го покрива епидермисот, помагајќи да ги сокрие неговите несовршености

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете неколку капки од кремата на чиста кожа. Еднакво нанесете и масирајте додека кремата целосно не се изедначи со вашиот тен.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, CETEARYL ALCOHOL, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, CI 77891, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, KAOLIN, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACTʷʰ *, SAMBUCUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, PTERIDIUM AQUILINUM EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, PICRIS KAMTSCHATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, DIMETHICONE, CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, GLYCERIN, SODIUM CITRATE, TOCOPHEROL, LAUROYL LYSINE, PROPYLENE GLYCOL, SILICA, TALC, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, MICA, CI 77491, CI 77492, CI 77499, EUGENOL.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Дополнителни информации

Количина

30мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “DETOX KAMCHATKA / MAGIC EFFECT BB KРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF15 – 30 МЛ.”