On Sale!

COLORSTAY™ НОРМАЛНА/СУВА КОЖА SPF 20 / ТЕЧНА ПУДРА (NUDE)

899,00 ден

Оваа течна подлога со природен изглед за нормална и сува кожа се носи до 24 часа – без оглед на тоа што ви носи животот!

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Оваа пудра со течна основа се носи до 24 часа, без разлика што ви носи денот
  • Ви дава природен финиш, со средна покриеност што може да се изгради до целосна покриеност
  • Формулата за подлога без масло, исто така, помага да се заштити вашата кожа од УВ зраци со заштитен фактор 20

Како се користи?

Чекор 1: Добро протресете
Чекор 2: Натапкајте мала количина на една област во исто време и – ова е важно – брзо измешајте ја со четка за подмачкана основа пред да се стегне. Повторете на која било област која сакате да ја покриете.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “COLORSTAY™ НОРМАЛНА/СУВА КОЖА SPF 20 / ТЕЧНА ПУДРА (NUDE)”