CELLULAR REPAIR / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ ТЕМНИ КРУГОВИ И ПЕРНИЧИЊА – 7 x 2 МЛ.

990,00 ден

  • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД РЕИШИ
  • ЕКСТРАКТ ОД ХЛОРЕЛА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина, пребиотски фермент од Реиши и капсули од алги направени од Хлорела, Ламинарија и масло од Грозје, путер од Какао и Витамин Е.

Ја намалуваат видливоста на темните кругови и перничиња. Ја обновуваат оштетената кожа.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Ги обновуваат оштетените клетки на кожата
  • Ги елиминира темните кругови и оштетениот околуочен предел

НАЈДОБРО ЗА: Сензитивна и оштетена кожа. Против темни кругови и перничиња.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.

СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, SODIUM HYALURONATE, GANODERMA LUCIDUM EXTRACT, CHLORELLA VULGARIS POWDER*, VITIS VINIFERA SEED OIL, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, TOCOPHEROL, GLYCERIN, XANTHAN GUM, LECITHIN*, GLUCONOLACTONE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Дополнителни информации

Количина

7*2мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “CELLULAR REPAIR / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ ТЕМНИ КРУГОВИ И ПЕРНИЧИЊА – 7 x 2 МЛ.”