BERËZA SIBERICA / КРЕМ-ГЕЛ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ – 50 МЛ.

520,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • СМИРУВАЊЕ
  • ЕКСТРАКТ ОД БРЕЗА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ВИТАМИН Б5

Нема на залиха

Спореди

Опис

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Откријте го деноноќниот хидратантен крем-гел со лесна текстура, кој овозможува интензивна нега за мрсна и кожа склона на акни, регулирајќи го балансот на кожата. Содржи хиалуронска киселина и В5, моќна мешавина за хидратација на кожата. Алантоин е не-иритирачка состојка која ја смирува и штити кожата од штетните влијанија на загадувањето и урбаниот начин на живот, помагајќи да се задржи водата во кожата.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, избегнувајќи го пределот околу очите и устата. Погодна за секојдневна употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, BETULA ALBA BARK WATERʷʰ ʰ, PANTHENOL, SODIUM HYALURONATE, ALLANTOIN, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, VIOLA ODORATA EXTRACT*, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, SILICA, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CI 77891, CI 77491, CI 42051.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “BERËZA SIBERICA / КРЕМ-ГЕЛ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ – 50 МЛ.”