BEAUTY SHOT / COLLAGEN СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА – 10 МЛ

860,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ
  • ГЛИЦЕРИН

Нема на залиха

Спореди

Опис

Една капка во омилената крема е ефективна како инјекција! Овој уникатен колаген е специјално формулиран за да се бори со губење на цврстината на кожата, фините линии, оштетување од слободните радикали и сувост. Натриум карагенан, екстрахиран од алги, го штити епидермисот и промовира хидратација и здрава бариера на кожата. Исто така, познат како природен затегнувач на кожата, обезбедува ефект на лифтинг, со што помага да се намали појавата на фини линии и брчки. Екстрактот од црвени алги е ценет поради неговите ултрахидрирачки и заштитни својства, поради неговата висока концентрација на остатоци од минерални елементи, со што ја снабдува кожата со есенцијални минерали.

НАМЕНА: Спречува прерана појава на брчки. Ја смирува и омекнува кожата.

РЕЗУЛТАТИ: Им помага на клетките што произведуваат колаген да се регенерираат. Поеластична, поцврста и кожа со младешки изглед.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Сите типови на кожа.
Beauty Shots се високо концентрирани природни серуми за лицето. Кога се користат правилно подолг временски период, докажано е дека овие серуми даваат извонредни резултати за подобрување на убавината, исто толку ефикасни како и инјекциите.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Протресете пред користење. Капнете 1 капка на дел од вашата омилена крема. Втријте ја меѓу прстите и нанесете на вашето лице.
2.    Или, користете ја самостојно втријувајќи директно на вашето лице секоја вечер.
3.    Користете ја секоја вечер, не пократко од 14 дена за забележителни позитивни ефекти. За побрзи резултати, користете 2 пати дневно, нанесувајќи директно на кожата.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM CARRAGEENAN, JANIA RUBENS (CORAL WEED) EXTRACT, GLYCERIN, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, BENZOIC ACID, PHENETHYL ALCOHOL.

Дополнителни информации

Количина

10мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “BEAUTY SHOT / COLLAGEN СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА – 10 МЛ”