APPLE / ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЈАБОЛКО – 150 МЛ.

1.350,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ОРГАНСКА ВОДА ОД ЈАБОЛКИ
  • ОРГАНСКИ ЛИСТОВИ ОД ЧАЈНО ДРВО
  • ЕКСТРАКТ ОД ГЕРАНИУМ

Нема на залиха

Спореди
SKU: 8809228335107 Categories: , , , Tag:

Опис

Природниот шарм и арома на вашата кожа. Сите придобивки од органската нега за чистење од јаболко!

Ова е средство за чистење кое уредно ги отстранува остатоците од шминка, ситната прашина, токсините и ја обезбедува потребната природна енергија и хранливи материи за кожата. Неговите здрави состојки и билки се произведуваат со органско земјоделство и растат само со природната моќ на сончевата светлина, ветерот и воздухот на Кореја.

Органската пена за чистење со јаболко може да се користи за:

• Чистење на прашината и токсините насобрани поради различното загадување на животната средина.

• Нежно отстранување на шминката.

• Затегнување на текстурата на кожата за совршено вклопување во шминката.

• Користете органска и нежна козметика за чувствителна кожа

• Излечете го стресот предизвикан од опасните хемикалии.

Органска вода од јаболки

Многу јаболки со диетални влакна имаат одлична конвергенција, помагајќи да се направи текстурата на кожата мазна, транспарентна и еластична.

Органски листови од чајно дрво

Помагаат во подобрување на чувствителната и мрсна кожа, ја хидрираат кожата, ја освежуваат текстурата на кожата со задржување на сјајот и ја одржуваат чиста и влажна. Помагаат за смирување и го регулираат вишокот на себум.

Органски екстракт од гераниум

Помага да се заштити кожата и да се ублажи иритацијата на кожата. Обезбедува кондиционирање на кожата за да помогне во управувањето со нејзината виталност, омекнувајќи ја текстурата на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБУВА: Нанесете умерено количество од пената од рацете, нежно масирајте го целото лице, а потоа исплакнете темелно со млака вода.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA,*PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER, *GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, POTASSIUM OLIVOYL PCA, COCO-BETAINE, *MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF WATER, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, PROPANEDIOL, GERANIUM MACULATUM EXTRACT, *PORTULACA OLERACEA EXTRACT, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, *CITRUS AURANTIUM BERGAMIA (BERGAMOT) FRUIT OIL, *CITRUS LIMON (LEMON) PEEL OIL, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, *PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, BENZYL ALCOHOL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL, *OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) FLOWER EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, MAGNOLIA KOBUS FLOWER EXTRACT, SODIUM BENZOATE, PRUNUS PERSICA (PEACH) FLOWER EXTRACT

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “APPLE / ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ЈАБОЛКО – 150 МЛ.”