On Sale!

AGE THERAPY / НОЌНА КРЕМА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ

693,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • РЕТИНОЛ
  • VCIP ВИТАМИН Ц

4 на залиха

Спореди

Опис

И покрај тоа што обезбедува рамнотежа на масло и влага на кожата, таа се бори против ефектите на времето врз вашата кожа. Помага на кожата да го врати својот сјај со обезбедување на интензивна нега против губење на еластичноста и брчките. Благодарение на ретинолот, витаминот Ц (VCIP), хијалуронската киселина со мала молекуларна тежина и прекрасните растителни масла како што се Бесмртниот цвет, Миро, Бораж, Лотус во својата формулација, помага да се намалат знаците на стареење.
Ретинолот ги зајакнува протеините на колаген и еластин, игра улога во регенерација и опоравување на клетките. Има важни функции за кожата како што се зголемување на гликозаминогликаните во кожата, подобрување на бојата на кожата, зголемување на осветленоста, намалување на уништувањето на колагенот, зголемување на производството на колаген, поцврста кожа, отворање на линиите на брчките. Создава силна синергија со капацитетот на ниска молекуларна хијалуронска киселина во формулацијата, која допира до долните слоеви на кожата, за задржување на влажноста и зголемување на еластичноста.

Витаминот Ц има функции како што се осветлување на кожата, отстранување на флеки, промовирање на синтезата на колаген, антистареење, антиоксиданс, намалување на оштетувањето на ДНК на кожата, што е докажано во многу студии. Меѓутоа, неговата форма растворлива во вода оксидира за кратко време и ја губи својата ефикасност во алкална средина и кога температурата се зголемува. VCIP-стабилизиран витамин Ц (аскорбил тетраизопалмитат) е растворлива во масти, високо ефективна форма на витамин Ц. Не ја губи својата ефикасност дури и при високи температури.

(Ретинол, хијалуронска киселина, смил, алое вера, шеа, таману, шипка, јојоба, смирна, лотос, бораж, гераниум, бергамот, витамин Ц, витамин Е)
За поефективни резултати, исчистете го лицето со гел/тоник соодветен за вашата кожа и користете хидратантна крема откако ќе го нанесете тоникот соодветен за вашата кожа. Нанесете го серумот само за време на ноќната нега и по чекорот за навлажнување.

 

НАПРАВЕНИ САМО СО ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ И ВИТАМИНИ.
Ние користиме во нашите производи; Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките на производот.

50 мл

 

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Нанесете секоја вечер на лицето и областа на деколтето со лесна масажа после чистење /За надворешна употреба. Не го користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место.

 

Состојки: Аква (вода), путер Бутироспермум Паркии (Шеа/Ши путер), цетеарил алкохол (алкохол од растителни масти), глицерин (глицерин од зеленчук), глицерил стеарат (растителна масна киселина), сок од алое барбаденсис бореагое (Алое вера) Officinalis масло од семе (масло од табла), масло од семе Calophyllum Inophyllum (масло од таману), миристил миристат (хербален естер), масло од семе од Rosa Canina (масло од семе од шипинка), масло од семе од Simmondsia Chinensis (масло од јојоба), натриум хијалуронат (хијалуронска киселина), Натриум стеароил глутамат (хербален емулгатор), токоферил ацетат (витамин Е), растително масло, глицерил каприлат/глицерил ундециленат (хербален конзерванс), тридекан (природен емулгатор), ундекан (природен емулгатор (природен емулгатор) Етерично масло од миро), цветно масло Helichrysum Italicum (Етерично масло од бесмртен цвет), масло од Pelargonium Graveolens (Етерично масло од геранус), ретинил палмитат (ретинол / витамин А), ксантанска гума (ксантанска гума), Nelumbium Speciosum Flowe r Масло (есенцијално масло од лотос), изразено масло од кора од цитрус бергамија (есенцијално масло од бергамот).

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “AGE THERAPY / НОЌНА КРЕМА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ”