On Sale!

AGE THERAPY / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ

693,00 ден

  • ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ
  • ПРОТИВ ЗНАЦИ НА СТАРЕЊЕ
  • ХИБИСКУС
  • КОФЕИН
  • ВИТАМИН Ц, ВИТАМИН Е

2 на залиха

Спореди

Опис

Оваа крема обезбедува баланс на масноста и влагата во пределот околу очите, тој се бори против ефектите на времето врз вашата кожа. Помага на кожата да го врати својот сјај со обезбедување на интензивна нега против губење на еластичноста и брчките. Содржи хидролизиран екстракт од хибискус, чиј ефект врз фините брчки и губење на еластичноста поврзана со возраста е докажан со научни студии.
Подобрената форма на Хибискус покажува слична ефикасност како ботоксот, бидејќи ја намалува појавата на брчки и ја зголемува еластичноста на кожата, со својата биолошка и механичка двонасочна силна активност на брчките во ефикасна доза. Создава силна синергија со капацитетот на ниска молекуларна хијалуронска киселина во формулацијата, која допира до долните слоеви на кожата, за задржување на влажноста и зголемување на еластичноста.
Го поддржува отстранувањето на отокот и темните кругови околу очите благодарение на содржината на стабилен витамин Ц (VCIP), кофеин и Meyan во форма на масло. Помага за светол и свеж изглед на кожата со своите високи антиоксидантни својства.
(Хидролизиран хибискус, корен од Meyan, хијалуронска киселина, кофеин, шеа, шипка, таману, бораж, авокадо, темјан, гераниум, витамин Ц, витамин Е)
За поефективни резултати, исчистете го лицето со гел за миење на лице соодветен за вашата кожа и користете хидратантна крема откако ќе го нанесете тоникот соодветен за вашата кожа. Нанесете го серумот за време на ноќната рутина и по чекорот за навлажнување.

НАПРАВЕНИ САМО СО ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ И ВИТАМИНИ.
Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките на производот.

30 мл

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Нанесете околу очите со лесни допири од внатре кон надвор /За надворешна употреба. Не ја користете кремата ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место.

Состојки: Аква (вода), путер Бутироспермум Паркии (Ши путер), цетеарил алкохол (алкохол од растителни масти), глицерин (растителен глицерин), глицерил стеарат (растителна масна киселина), масло од семки Borago Officinalis (масло од семе од табла), (Таману масло), глицерил каприлат/глицерил ундециленат (хербален конзерванс), хидролизиран екстракт од хибискус ескулентус (хидролизиран екстракт од хибискус), миристил миристат (билен естер), масло од персеа гратисима (масло од авокадо), масло од роза (канаби) Натриум хијалуронат (хијалуронска киселина), натриум стеароил глутамат (хербален емулгатор), токоферил ацетат (витамин Е), тридекан (природен емулгатор), ундекан (природен емулгатор), растително масло, глицирриза глабракорбицел екстракт од кореновиот корен (ИП), -Стабилизиран витамин Ц), масло од Boswellia Serrata (Етерично масло за акумулација), кофеин, декстрин (јаглехидрати со извор на скроб), ксантанска гума (ксантанска гума), цветно масло (Pelargonium Graveolens).

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “AGE THERAPY / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ”