360 EYE AND LIP CONTOUR / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 15 МЛ.

1.970,00 ден

  • ПРОТИВ БРЧКИ
  • ИЗМАЗНУВАЊЕ
  • ЕКСТРАКТ ОД ИНКА-ИНЧИ
  • МАСЛО ОД АРГАН
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

 

 

 

Оваа хранлива крема за околу очи и околу уста може да се користи за сите типови на кожа на било која возраст за да се поддржи вашата кожа во периодот на стареење. Напреднатата формула е доволно нежна за најделикатните предели од вашето лице, но содржи моќна мешавина на пребиотици за да се грижи за микробиомот на вашата кожа. Оваа крема е богата со природни состојки кои нудат сеопфатна корист за кожата и за подмладување, целејќи ги темните кругови и потеченост и делувајќи во намалување на изгледот на брчките.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

Пребиотска мешавина: Оваа освежителна мешавина содржи пребиотици, кофеин, калинка и зелен чај и може да помогне да се намали изгледот на брчките околу очите и устата, се бори со изгледот на фините линии и тонот на кожата, давајќи и помладешки изглед.

Инка-инчи пептиди: Оваа супер-храна од Перу им помагала на античките Инки да живеат повеќе од 100 години. Овие пептиди клинички докажано ја подобруваат цврстината на вашето лице, го намалуваат бројот на брчки и ја измазнуваат кожата.

Хиалуронска киселина: Ниско-молекуларната хиалуронска киселина која што ја користиме пенетрира длабоко во кожата и има поефективни хидрирачки својства, задржувајќи до 1000х поголема количина на вода од сопствената тежина. Помага да се намалат брчки, да се подобри тонот на кожата и да се зголеми создавањето на колаген за да и помогне на кожата да изгледа посвежа.

24% состојки од органско потекло, 99.6% состојки од природно потекло

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете околу очите и устата, користејќи го вашиот прст за да го натапкате вишокот. Кога нанесувате во усната регија, таргетирајте околу неа, наместо на неа.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), ARGANIA SPINOSA (ARGAN) KERNEL OIL*, PENTYLENE GLYCOL (FROM SUGAR CANE), COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, GLYCERIN**, PARFUM (NATURALLY DERIVED FRAGRANCE), LACTOBACILLUS FERMENT LYSATE, LACTOBACILLUS FERMENT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, CAFFEINE, SODIUM HYALURONATE, HYDROLYZED PLUKENETIA VOLUBILIS SEED, CAMELLIA SINENSIS (CAMELLIA) LEAF EXTRACT, PUNICA GRANATUM (POMEGRANATE) EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CANDELILLA/ JOJOBA/ RICE BRAN POLYGLYCERYL-3 ESTERS, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, CETEARYL GLUCOSIDE, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство **направени од органски состојки

Дополнителни информации

Количина

15мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “360 EYE AND LIP CONTOUR / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 15 МЛ.”