VLIFT / YOUTH POWER КРЕМ-СЕРУМ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 15 МЛ.

920,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ЕКСТРАКТ ОД РУШВИЦА
  • EКСТРАКТ ОД МОРСКИ ПЛАНКТОН
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Додајте мало збогатување од бобинки на природниот потенцијал на вашата кожа – по природен пат! Овој напреден booster инстантно го подобрува изгледот на незатегната и висната кожа, додека екстрактот од морски планктон на мета ги има фините линии и брчки, за непосредно помазна површина на кожата. Хиалуронската киселина нуди интензивна хидратација и комфор.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице и врат како интензивен курс од 10 дена, потоа користете 2-3 пати неделно, за да го поддржите ефектот.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SODIUM PCA, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL CAPRYLATEA, MELANCHIER SPICATA (JUNEBERRY) FRUIT EXTRACT, AROMA, SODIUM ANISATE, CELLULOSE, XANTHAN GUM, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) FRUIT EXTRACT, LACTIC ACID, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) SEED OIL, SODIUM PHYTATE, MINERAL PIGMENT VIOLET CI77007, MICA ( CI 77019 ), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ALTEROMONAS FERMENT EXTRACT, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, PHENETHYL ALCOHOL, SODIUM HYALURONATE, SILICA, KAOLIN, LINALOOL, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “VLIFT / YOUTH POWER КРЕМ-СЕРУМ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 15 МЛ.”