URBAN ANTIOX / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ СО АНТИОКСИДАНТНА ЗАШТИТА – 7 x 2 МЛ.

990,00 ден

  • ПРОЧИСТУВАЊЕ
  • ЗАШТИТА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД ЗМАЕВА КРВ
  • ЕКСТРАКТ ОД CENTELLA ASIATICA

Нема на залиха

Спореди
SKU: 8436554291519 Categories: , , , Tags: , ,

Опис

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина со пребиотски фермент од Пичиа и терапевтски екстракти од Змаева крв, Centella Asiatica, Брахми, Огничина и Моринга.

Антиоксидантно дејство, против загадување и заштита од тешки метали.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Антиоксидантен штит
  • Заштитува од загадување, тешки метали и адхесија на честички

НАЈДОБРО ЗА: Проблематична кожа која лачи вишок себум и е склона на несовршености и за кожа која е изложена на секојдневно загадување.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.

СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, PICHIA FERMENT LYSATE FILTRATE, DRACAENA DRACO EXTRACT, CENTELLA ASIATICA EXTRACT*, BACOPA MONNIERI EXTRACT, LAPSANA COMMUNIS FLOWER EXTRACT, MORINGA OLEIFERA SEED EXTRACT, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Дополнителни информации

Количина

7*2мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “URBAN ANTIOX / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ СО АНТИОКСИДАНТНА ЗАШТИТА – 7 x 2 МЛ.”